انتخاب مجیدی از بین اسکوچیچ و دی بیاسی!

به گزارش وبلاگ سلام، فرهاد مجیدی به محض انتخاب به عنوان سرمربی استقلال، ابتدا کادرفنی اش را معرفی کرد که نکته عجیب در آن عدم انتخاب فرشاد ماجدی، یار غار و دوست دیرینه فرهاد در این لیست بود

انتخاب مجیدی از بین اسکوچیچ و دی بیاسی!

استقلالی ها انتها با آندره آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی خود قطع همکاری نموده و فرهاد مجیدی را جایگزین او کردند.

به گزارش فرهیختگان، در همه این سال ها مجیدی یکی از خاص ترین بازیکنان و حتی مربیان فوتبال ایران به شمار رفته و بعضا با رفتارها و اقدامات پیش بینی نشده خود، فضای عجیبی را پیرامون اخباری که درخصوص وی و تیم هایش منتشر شده، به وجود آورده است.

بر همین اساس مجیدی که هفته گذشته از سرمربیگری احتمالی اش از استقلال کناره گیری نموده و گفته بود تا امضای طرفداران پای قراردادش نباشد، به این تیم برنمی گردد، به یکباره طی یک هفته و با چرخش 180 درجه ای به جایگاه راهنمایی آبی ها رسید و سرمربی استقلال به مدت 1.5 فصل شد. در همین بین، اخبار زیادی درخصوص مربیان دیگر به گوش می رسید که تقریبا شانس های برابری برای رسیدن به نیمکت استقلال داشتند، از دی بیاسی ایتالیایی تا اسکوچیچ کروات، اما درنهایت کاپیتان سابق آبی ها سر از نیمکت این تیم درآورد.

مخالفت از بالا با اسکوچیچ

همان طور که در بالا نوشتیم، وقتی پرونده همکاری استقلالی ها با استراماچونی بسته شد، مسئولان این باشگاه تصمیم گرفتند یک مربی طراز اول را وارد گود نمایند. در این خصوص پای مربیان مطرحی مانند پراندلی هم به ماجرا باز شد، اما آبی ها ابتدا سراغ دراگان اسکوچیچ رفتند که همراه با نفت آبادان نتایج خیره نمایندی را در نیم فصل اول لیگ برتر کسب نموده بود.

درخصوص اسکوچیچ می توان گفت تقریبا کار تمام شده بود و حتی طرف آبادانی نیز با اکراه از این نقل وانتقال ابراز رضایت نموده بود، اما در دقیقه 90 مسئولان عالی رتبه ورزش با اعلام اینکه این انتقال می تواند در آبادان مشکلاتی ایجاد کند، جلوی استقلالی شدن اسکوچیچ را گرفتند. درواقع سرمربی کروات نیز با برزیلی ها پیروز شده و مسندنشینان ورزش از ترس آنکه قصه استقلال و استرا تکرار نگردد، قبل از وقوع حادثه جلوی آن را گرفتند.

مذاکره دردسرساز خطیر با دی بیاسی

تیم مذاکره نماینده استقلال که برای مذاکره با وکیل استرا راهی قطر شده بودند، بعد از اینکه آب پاکی از سوی طرف ایتالیایی روی دست شان ریخته شد، همزمان مذاکره با گزینه های دیگر را هم انجام دادند که ازجمله آنها می توان به دی بیاسی ایتالیایی اشاره نمود؛ مربی ای که در پیش فصل قرار بود به جای کالدرون روی نیمکت پرسپولیس بنشیند.

طی یکی از جلسات برگزارشده در قطر علی خطیر یکی از اعضای تیم مذاکره نماینده درحالی اقدام به ارتباط با دی بیاسی کرد که در ابتدای فصل این سرمربی به وسیله یک ایجنت دیگر نامش در فوتبال ایران باب شد! در این خصوص نیز مدیران استقلال گفتند که با وجود معرفی این مربی از سوی خطیر، آنالیز رزومه نشان می دهد او گزینه مناسبی نیست.

تکرار قصه سوپرجام

دخالت بیجای معاون سابق استقلال یک بار دیگر چیزی جز ضرر برای استقلال به همراه نداشت و بعد از ناکامی در ماجرای سوپرجام، وعده بازگرداندن استرا نیز عملی نشد و همزمان شایعه شد که هدف اصلی انتخاب دی بیاسی بوده است. نکته جالب تر آنجا بود که استرا بعد از این مذاکرات، خطیر و دیگر مذاکره نمایندگان را متهم به دروغگویی و گفت در جریان مذاکرات دوحه نبوده!

انتخاب مجیدی با اصرار فتحی؟

بعضی منابع مدعی شده اند که در جلسه پنجشنبه هیات مدیره و درحالی که فتحی از مدیرعاملی استقلال برکنار شده و حالا فقط یک عضو عادی هیات مدیره به شمار می رود، روی خواسته قبلی خود که حدود یک ماه پیش آن را مطرح نموده و به توفیق هم رسیده بود، پافشاری نموده و با اصرار فتحی، فرهاد مجیدی دوباره سرمربی استقلال شده است.تقریبا بیشتر اهالی فوتبال از ارتباط صمیمانه فرهاد و فتحی خبر دارند و به جز اینکه این رابطه محبت آمیز باعث شد مجیدی یک بار دیگر سرمربی استقلال بگردد، در عمل فتحی نیز سعی کرد به این واسطه یک بار دیگر امور استقلال را این بار در پشت پرده و در قالب یک عضو هیات مدیره تحت اختیار خود دربیاورد.

از بی اطلاعی نامجو تا غیبت دوست صمیمی در کادر

فرهاد مجیدی به محض انتخاب به عنوان سرمربی استقلال، ابتدا کادرفنی اش را معرفی کرد که نکته عجیب در آن عدم انتخاب فرشاد ماجدی، یار غار و دوست دیرینه فرهاد در این لیست بود. ماجدی که پیش از این در استقلال و تیم ملی امید با فرهاد همکاری می کرد، این بار در لیست مربیان استقلال جای نگرفت. از سوی دیگر، مجید نامجومطلق، بازیکن تکنیکی دهه 60 استقلال درحالی به عنوان مربی و دستیار مجیدی در استقلال انتخاب شده که وی روز گذشته در گفت وگویی از این انتخاب ابراز تعجب کرد و گفت: در این زمینه باشگاه هیچ صحبتی با من انجام نداده و وقتی خبر مربیگری ام در استقلال را شنیدم، تعجب کردم.

هرچند تا لحظه تنظیم این خبر با بهزاد غلامپور دیگر عضو کادر استقلال که در سمت خود ابقا شده بود نیز صحبتی درخصوص ادامه همکاری انجام نشده بود، اما از باشگاه استقلال خبر می رسد که قرار است امروز اعضای کادرفنی استقلال با یکدیگر جلسه هماهنگی را برگزار نمایند تا طی آن برنامه ریزی ها برای آغاز تمرینات، برگزاری اردوی نیم فصل، تعیین شدن لیست مازاد و بازیکنانی که قرار است به استقلال اضافه شوند و سایر موارد این چنینی مورد بحث و آنالیز قرار گرفته و طرفین برنامه های آینده را مورد ارزیابی قرار بدهند. در این خصوص شنیده می گردد استارت تمرینات استقلال از فردا خواهد بود.

یک عضو کادرفنی: کارمان خیلی سخت است

درخصوص انتخاب مجیدی به عنوان سرمربی استقلال یکی از اعضای کادرفنی این تیم گفت: هنوز هیچ چیزی تعیین نیست و تازه قرار است امروز جلسه ای را برگزار کنیم. همه برنامه های آینده مستلزم برگزاری این جلسه است ولی به نظرم کارمان سخت است، چون اگر در تیم های بزرگ طرفدار پشت کادرفنی نباشد، کار سخت می گردد. در هر صورت امیدواریم کارها خیلی زود روی روال افتاده تا بتوانیم بردها و پیروزیت های مقطعی در نیم فصل اول را دوباره تکرار کنیم.

منبع: عصر ایران

به "انتخاب مجیدی از بین اسکوچیچ و دی بیاسی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب مجیدی از بین اسکوچیچ و دی بیاسی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید