عرفان آهنگریان: اگر من مسی ام، اوجاقی گواردیولای ووشو است!

به گزارش وبلاگ سلام، ملی پوش تیم ملی ووشوی ایران گفت: همه کسانی که به من لقب مسی ووشو را داده اند لطف دارند، اما اگر من مسی باشم، حسین اوجاقی گواردیولای ووشو است.

عرفان آهنگریان: اگر من مسی ام، اوجاقی گواردیولای ووشو است!

عرفان آهنگریان در گفت و گو با وبلاگ سلام، درباره قهرمانی تیم ملی ووشوی ایران در رقابت های قهرمانی دنیا 2019 چین که نتیجه تاریخی در تقویم ووشوی ایران و دنیا بود، توضیح داد: در دور گذشته این مسابقات که سال 2017 به میزبانی شهر کازان کشور روسیه برگزار شد، تیم ملی ایران توانست با کسب 7 مدال طلا و یک مدال نقره عنوان نخست و قهرمانی را برای نخستین بار به دست آورد. در این دوره خوشبختانه با عملکردی بهتر نسبت به دور قبل، توانستیم 8 مدال طلا را از 8 فرصت موجود کسب کنیم، تا یک نتیجه تاریخی به دست آمده و از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم.

تکنیکی ترین سانداکار رقابت های قهرمانی دنیا 2019 چین ادامه داد: ملی پوشان برای حضوری پیروز در این رقابت ها 4 ماه تمام را مداوم در اردوها بودند. با برنامه دقیق کادرفنی و فراهم شدن همه امکانات از سوی مدیریت فدراسیون اعم از پرداخت منظم حقوق ها، شرایط لازم برای کسب این پیروزیت فراهم شد که جا دارد از فدراسیون ووشو تشکر کنم.

ووشوکار وزن 65 کیلوگرم تیم ملی ایران افزود: برای اولین بار مبارزه در وزن 65 کیلوگرم را تجربه می کردم که شلوغ ترین وزن رقابت ها بود. 5 مبارزه را در 4 روز انجام دادم که سه نفر از رقبایم را با کسب بیش از 12 امتیاز (دیسکالیفه) شکست دادم. در فینال نیز حریف روسی را با کسب بیش از 12 امتیاز مغلوب کردم. خوشحالم که در انتخابی ها خوب بودم و در اردوها هم نظر کادرفنی را جلب کردم تا به عنوان ووشوکار اعزامی انتخاب شوم. همچنین خوشحالم که در این مسابقات جواب اعتماد آن ها را دادم.

آهنگریان در واکنش به این موضوع که دادن لقب مسیِ ووشو به او انتظارات هواداران ووشو از او را در ادامه راه بالاتر می برد، اظهار کرد: همه کسانی که این لقب را به من می دهند، لطف دارند. اگر من مسیِ ووشو باشم، اوجاقی قطعا گواردیولای ووشو است (با خنده). همیشه سعی کرده ام در گوشه ای از تاریخ ووشوی ایران ثبت شوم، فرق نمی کند با چه اسم و یا لقبی. به عنوان ووشوکاری که خوب جا به جا می شود، یا خوب امتیاز می گیرد و یا با هر عنوان دیگری، تنها تلاش من این است که هر روز پیشرفت کنم. به همه دوستان و هواداران ووشو قول می دهم که عرفان آهنگریان هر روز تمریناتش را پیگیری می کند تا برای سال ها و مسابقات بعدی بهتر از رقابت های قهرمانی دنیا 2019 چین شود.

او درباره نحوه برگزاری این رقابت ها نیز توضیح داد: برای اولین بار در تاریخ مسابقات ووشو، بالای 600 ورزشکار از 102 کشور دنیا راهی این مسابقات شده بودند که یک رکوردشکنی برای فدراسیون دنیای به شمار می آمد. برای این دوره از رقابت ها چینی ها دهکده ای را در نظر گرفته بود که بیشتر برای بازی های آسیایی و المپیک از آن ها استفاده می شود. 5 هتل پنج ستاره هم برای اسکان ووشوکاران در نظر گرفته شده بود که تقریبا یک کیلومتر با سالن های برگزاری مسابقات فاصله داشت. مسابقات تالو و ساندا برعکس دوره های گذشته در دو سالن کاملا مجزا برگزار می شدند تا سر و صدای ورزشکاران تمرکز یکدیگر را بر هم نزند. حدود 3 تا 4 میلیون دلار هم هزینه برگزاری مسابقات شده بود. همه این اقدامات چینی ها برای پس دریافت عنوان قهرمانی بود، اما خوشحالم که ووشوکاران ما توانستند قهرمانی تاریخی را با ثبت بهترین علمکرد تاریخ ووشوی ایران، به دست آورند.

دارنده مدال طلای ووشوی بازی های آسیایی 2018 جاکارتا، در پاسخ به این سوال که به نظر می رسید در راند اول مبارزه فینال حریف روس کمی مشکل ساز شده بود، اظهار کرد: از نظر امتیازی خیالم راحت بود، اما زمانی که به هم می چسبیدیم حریف سعی داشت با زدن ضربات ریسکی، در صورت ممکن ناک اوتم کند. خوشبختانه با رد کردن بسیاری از این ضربات اجازه ندادم خیلی اذیتم کند. در مبازات قبل رقبایم را در همان راند نخست دیسکالیفه کرده بودم، اما نمی خواستم در این مسابقه که فینال بود ریسک کنم. اگر همه انرژی خود را در راند نخست استفاده می کردم و دیسکالیفه نمی شد، قطعا کار در راند دوم سخت تر پیش می رفت. به همین دلیل انرژی ام را تقسیم و نهایتا در 50 ثانیه ابتدایی راند دوم با اختلاف بیش از 12 امتیاز حریف را دیسکالیفه کردم تا مدل طلا را برای کشورم به دست آورم.

او در سرانجام، درباره برنامه های خود برای مسابقات پیش رو اعم از قهرمانی آسیا و جام دنیای نیز گفت: سال بعد قهرمانی آسیا و جام دنیای را پیش رو داریم. با توجه به اینکه مدت ها است در اردوهای تیم ملی شرکت داشتم و در کنار همسر و خانواده ام نبوده ام، تصمیم دارم در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت نکنم، ضمن اینکه حدودا یک ماه دیگر پسرم به دنیا می آید که دوست دارم در کنار همسر و فرزندم باشم. هدفم رقابت های جام دنیای است چون با توجه به قهرمانی در رقابت های قهرمانی دنیا 2019 چین، جواز حضور در این مسابقات را کسب کرده ام. در رقابت های قهرمانی آسیا نیستم و استراحت می کنم، اما برای جام دنیای با قدرت حاضر می شوم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عرفان آهنگریان: اگر من مسی ام، اوجاقی گواردیولای ووشو است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرفان آهنگریان: اگر من مسی ام، اوجاقی گواردیولای ووشو است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید